4. fejezethez – Kommentárok/jegyzetek

Bizton állíthatom, az eddigiek közül ennek a fejezetnek a javítása tartott a legtovább. Még tavaly októberben kezdtem el, és most, januárban értem a végére. :D Mondjuk, az is igaz, hogy jelenleg eme fejezet a leghosszabb a javítottak között. :) Természetesen ez sem nélkülözi az extrákat; lássuk hát őket!

Először is itt van az az információ, miszerint az október 31-ei bájitaltanóra (a fejezet elején lévő) a huszonhatodik a tanévben. Ez hogy jött ki? Nos, szépen levezettem, hogy heti három bájitaltan mellett, ami hétfőre, szerdára és csütörtökre esett, hanyadik órára mikor kerül sor. Ebben sokat segített az 1991-es naptár, innen tudtam meg azt is, hogy abban az évben október 31-e csütörtökre esett.

Ezenkívül még a tanórán elkészített bájital pontos receptjével szolgálhatok minden kedves érdeklődőnek (aki a fejezetben leírtaknál többre vágyik ilyen téren).



Nyugtató és altató hatású bájital
60 kanál vegyesvirág méz (1200 gramm, 3360 Ft)
500 gramm szárított levendula virág (3000 Ft)
750 gramm citromfű (5985 Ft)
200 gramm kamillavirágzat (1316 Ft)
25 liter víz (az ára elhanyagolható)

Összköltség:
13.661 Ft/25 liter
546,44 Ft/liter

Az üstöt félig megtöltjük vízzel, felforraljuk, és amikor már gőzölög, hozzáadjuk a kamilla virágzatot. A tüzet az üst alatt nem oltjuk el a készítés közben. 2 percig egyfolytában keverjük jobbra, majd beleszórjuk a szárított levendula virágot. Ha jól csináltuk az eddigieket, a főzet halványlila színt veszi fel. Ekkor 10 percig megállás nélkül keverjük, ezúttal balra. Ezután a citromfű következik, szórjuk bele az egészet az üstbe! A citromfű barnára fogja színezni a főzetünket. Ezt követően 20 percig keverjük, 10 percig jobbra, aztán balra. Mikor ez megvan, kanalazzunk bele hatvankanálnyi vegyesvirág mézet. Utána keverjük addig, míg nem lesz a főzetünk vörösesbarna színű.

Nincsenek megjegyzések: